Samsung, Apple’ı Geçip İlk Sıraya Yerleşti!

Samsung, Apple’ı Geçip İlk Sıraya Yerleşti!

Rekabetin git gide kızıştığı akıllı telefon piyasasında, önde gelen markalar bir bir yeni telefonlarını piyasaya sürerken, şimdiye kadar ulaşılan satış rakamlarına dair bilgiler, rekabetin ne düzeye ulaştığıyla ilgili ilginç sonuçlar veriyor. Son raporlara göre, Güney Koreli teknoloji devi Samsung, akıllı telefon piyasasında ABD’li rakibi Apple’ı sollayarak, liderlik koltuğuna oturmayı başardı.

Samsung Birinci Sırada!
Kısa sürede hayatımızın merkezine yerleşen akıllı telefonlar için, piyasa iyiden iyiye kızışmaya devam ediyor. Sektörün öncü firmaları daha yüksek satış rakamlarına ulaşabilmek için adeta birbirleriyle yarışıyorlar. Arka arkaya, her seviyeden farklı model akıllı telefonlarını piyasaya süren şirketler ciddi liderlik mücadelesi veriyor. Sektörün en başa baş ikilisi ise, hiç şüphesiz ki Apple ve Samsung. ABD’li ve Güney Koreli bu iki rakip, ülkemizde de en çok tercih edilen ve beğenilen iki marka olarak karşımıza çıkıyor. LG, Huawei, Xiaomi, Sony gibi markalar da dünya klasmanında başarılı grafiklere ulaşsalar da, yine de sektörün vazgeçilmez markaları Samsung ve Apple, liderliği kimselere bırakmıyor. Ancak iki firma arasındaki rekabet de bir o kadar şiddetli bir şekilde devam ediyor.

Piyasanın liderliğini uzunca bir süredir elinde tutan ABD’li şirket Apple’ın, son zamanlarda liderliği Samsung’a kaptırdığı öğrenildi. Küresel akıllı telefon piyasasının liderliğini 2016 yılı birinci çeyreğinden itibaren elinde tutan Apple, son verilere göre 2017’nin ilk çeyreğinde liderlik koltuğunu Samsung’a devretti. Güney Koreli Samsung, her ne kadar Galaxy Note 7 ile bir felakete doğru sürükleniyor izlenimi yaratsa da özellikle orta ve düşük segmentlerde piyasaya sunulan A ve J serilerinde yakaladığı başarıyla toparlanmayı başararak, muazzam satış rakamlarına ulaştı. Samsung eğer ki Apple’ın amiral gemisi modelleri iPhone 8 ve iPhone 8 Plus’tan önce, Samsung Galaxy S8’i piyasaya sürmeyi başarırsa da, liderlik koltuğundaki yerini uzunca bir süre koruyacağa benziyor.

Yorum Alanı

WORDPRESS: 0