Sharp’dan Yeni Telefon Aquos R

Sharp’dan Yeni Telefon Aquos R

Japonya menşeili önde gelen teknoloji şirketlerden Sharp, AQUOS R adını verdiği akıllı telefonuyla piyasalarda boy göstermeye hazırlanıyor. Şirketin akıllı telefon piyasasında henüz Japonya dışına çıkmayı başaramamış olduğu bir gerçek, ancak akıllı telefonlarında üst düzey donanım özellikleri kullandığı göz ardı edilemez. Zira Sharp AQUOS R ile her ne kadar bir LG G6 ya da Samsung Galaxy S8 kadar popüler olmasa da, Japonya içinde de olsa ciddi başarı elde edeceğe benziyor.

Güçlü Bir Aday Olacak!
Snapdragon 835 işlemci, son dönemin üst düzey akıllı telefonlarında kullanılacak olan en son sürüm işlemci olma özelliğini taşıyor ve hal böyle olunca akıllı telefon piyasasının önde gelen Samsung, LG, HTC, Sony, Huawei gibi isimlerinin amiral gemisi modellerinde bu işlemciyi kullanması normal karşılanıyor. Ancak elbette ki kimsenin aklına Sharp markası gelmiyor. Evet, tahmin edildiği üzere, Sharp şirketi de AQUOS R adıyla piyasaya süreceği akıllı telefonunda Snapdragon 835 işlemciyi kullanacak ki bu özellik Sharp’ın akıllı telefon piyasasında dikkat çekmesi için neredeyse tek başına bile yeterli. AQUOS R’de dikkat çeken bir diğer özellik ise, Sharp tarafından geliştirilen ve “Al” adı verilen sanal yardımcı asistan ile oldukça ilginç bir tarzı olan şarj yuvası olacağa benziyor.

Sharp Telefon Pazarında Varlığını Hissettirecek!
“HTC’nin “U” su var ise, Sharp’ın da “R” si var” diyor sektör temsilcileri ve bu R’nin de bir anlamı olduğunu ekliyorlar. İngilizce olarak 4 adet R ile başlayan özelliğinin biraraya gelmesiyle cihaza bu model adı uygun görülmüş. Bunlardan birincisi, Sharp’ın popüler IGZO LCD ekran teknolojisi ile 5,3 inçlik ekranı ve 2560 x 1440 çözünürlükteki ekranıyla “Reality” yani gerçeğe yakın görüntü sunma iddiası. İkincisi ise, “Reliability” yani güvenilirlik.

Kullanıcılara parmak izi tarayıcısı sayesinde güvenli bir kullanım imkânı sunacak olacak AQUOS R, bu alanda da iddiasını sürdürüyor. Üçünce “R” ise, “Response” yani beklentileri karşılama. Bu özellik ise, Snapdragon 835 ve 4 GB RAM ile gelmesine tekabül ediyor ve 64 GB dâhili depolama alanı, 22 MP arka kamera ile 16 MP ön kamera da cabası. Son “R” ise, “Robotics” ki bu da Sharp’ın kendi sanal asistanı olan Al’a işaret etmekte. Sharp bu asistana “Emopa” da diyor, kullanıcılara üç farklı karakter arasından seçim yapma imkânı da tanıyor. Al ya da Emopa aynı zamanda sadece sanal bir asistan olmak yerine, bir sohbet partneri olarak da karşımıza çıkıyor.

Yorum Alanı

WORDPRESS: 0