Silah Anahtarlık Başına Bela Oldu!

Silah Anahtarlık Başına Bela Oldu!

Kartal Adliyesi’nde bugün yaşana olay, kısa süreli paniğe neden oldu. Adliyeye girerken güvenlik güçlerine takılan bir kişi, polis tarafından göz altına alındı. Adliyeye girmek istediği sırada güvenlik cihazlarının ötmesiyle detaylı araması yapılan vatandaş, adliyeye alınmadı. Polisin olay yerine çağırılması üzerine adlieyeden karakola götürülen kişi ifade verdi. İfadesinde ise bir yanlışlık olduğu anlaşıldı.

Silah Anahtarlık Yapmış!
Gözaltına alınarak ifadesi alınan şahıs, geçmişinde silah sanayisiyle uğraşmasından kaynaklı bu tür üretimler yapabildiğini, bunu da kendine bir silah anahtarlık yaparak kendini mutlu ettiğini söyledi. Silah sanayisinde uzun yıllar emek veren ve emekliliğini de o şekilde elde eden şahıs, başka bir amacının olmadığını söyledi.

Silah anahtarlığı inceleyen polisler ise şaşkınlığını gizleyemedi. 2 Adet mermisi bulunan küçük kısa namlulu silah, anahtarlık olarak görünse de yaralayıcı ve taşınması suç sayılabilecek bir anahtarlık olarak açıklandı. 62 Yaşında olan şahsın ürettiği anahtarlık silaha el konuldu. İcra davası için adliyeye geldiğini ve başka niyetinin olmadığını söyleyen şüpheli, daha sonra serbest bırakıldı.

Yorum Alanı

WORDPRESS: 0