Sincar ve Karaçok Bilançosu Açıklandı!

Sincar ve Karaçok Bilançosu Açıklandı!

Gece başlayan operasyonla Irak’ın kuzey bölgesinde bulunan Sincar Dağı ile birlikte eş zamanlı olarak Suriye’deki Karaçok Dağında çok sayıda terörist etkisiz kılındı. PKK tarafından yuva haline getirilmiş iki dağın tespit edilmesi ile birlikte gece başlayan operasyonlarda TSK’nın adeta ablukaya alarak çok sayıda PKK üyesini yok ettiğini açıkladı.

Sincar Dağında 40, Karaçok Dağında 30 terörist!
TSK’nın verdiği sayıya göre toplam 70 terörist etkisiz hale getirilmiş durumda. Operasyonun aktif olarak devam ettiği iki dağdan Sincan dağında 40 terörist, Karaçok dağında ise 30 teröristin öldürüldüğü belirtildi.

İki dağa yapılan operasyonların hava yolu ile başladığı ve sürdürüldüğü TSK tarafından belirtilirken, bölgede sadece PKK üyesi teröristler etkisiz hale getirilmedi. Aynı zamanda iki dağda çok sayıda gizlenme alanının olduğu ve bu alanlarında yok edildiği bildirildi. Sincar ve Karaçok dağında aynı zamanda mühimmat depolarının da imha edildiği aktarıldı. Terör örgütünün uzun zamandır burada yer edindiği istihbaratı üzerine gerçekleşen operasyonun PKK cephesinde büyük yaralar verdiği belirtiliyor.

ABD İncelemelerde Bulundu!
Türk jetlerinin geç saatlerde başlayan operasyonla vurduğu Sincar Dağı ve Karaçok Dağı’nda gündüz saatlerinde ise ABD’li askerler incelemede bulundu. Tansiyonu düşürme amacıyla inceleme ve görüşmelerde bulunan ABD askerleri, önümüzdeki günlerde de incelemeleri sürdüreceğini bildirdi. ABD Savunma bakanlığı ise konuya ilişkin bir açıklama yaparak gelişmeleri yakından takip edeceklerini açıkladı. Bölgede oluşan yüksek tansiyonun düşürülmesi taraftarı olduğunu da belirten ABD Savunma Bakanlığı’nın bu yönde talepte bulunduğunu ve temaslarının bölgede sürdürüleceğini bildirdi.

Yorum Alanı

WORDPRESS: 0