Sony A9 Kamerasını Tanıttı!

Sony A9 Kamerasını Tanıttı!

Sony 24 megapiksellik yeni amiral gemisi fotoğraf makinesinin tanıtımını dün sabah saatlerinde gerçekleştirdi. Uzun süredir, kullanıcılar ve fotoğraf meraklıları tarafından heyecanla beklenen yeni model, Sony A9 adıyla tanıtılmasının ardından, büyük beğeni topladı. Kullanıcılara birbirinden üstün özellikler sunmayı vadeden Sony A9’un satışa sunulmasının ardından büyük ilgi görmesi bekleniyor.

Sony A9 adını verdiği 24 MP’lik yeni amiral gemisi fotoğraf makinesinin tanıtımını gerçekleştirdi. Fotoğraf çekim hızının muazzam derecede yüksek olmasıyla dikkat çeken Sony A9, oldukça iddialı bir şekilde geliyor. Kesinti olmaksızın saniyede 20 kareye kadar çekim yapabilme kapasitesine sahip Sony A9, bu özelliğiyle adeta bir ilk olmaya aday. “Sessiz Çekim” adı verilen bir özellikle donatılmış bu cihaz, kullanıcılara çekim esnasında titreşim yaratmadan kusursuz çekim yapma imkânı sunuyor.

Bu özelliğiyle saniyenin 1 / 32.000’lik kısmı dahi yakalanabiliyor. Ayrıca Sony tarafından yapılan açıklamaya göre, Sony A9’un sahip olduğu CMOS sensörü, 20 kat daha hızlı veri okuma hızı olan ilk full frame istifli sensör olma özelliği de taşıyor. Sony A9 fotoğraf makinesi, arabelleği harekete geçirmeden önce, 241 adet sıkıştırılmış RAW formatında fotoğraf çekme özelliğine de sahip. Bu sayıya göre, tam olarak 329 adet .jpeg uzantılı fotoğraf çekmek mümkün hale geliyor.

Sony A9’un model numarası ise ILCE – 9’a tekabül ediyor. Pek çok farklı spesifikasyona sahi bu cihazda, bunların çoğu daha hızlı çekim teknolojisi için geliştirilmiş öğeler olma özelliği taşıyor.

Yorum Alanı

WORDPRESS: 0