Tam 16 Lensli Kamera Tanıtıldı!

Tam 16 Lensli Kamera Tanıtıldı!

Silikon Vadisi bünyesinde kurulan Light şirketi iddialı bir tasarımla kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Light’ın oldukça “çılgın” bulunan 16 objektifli kamerasının son tasarımını gösteren görüntüler, cihazın Temmuz ayında gerçekleştirilecek olan dağıtım tarihinden önce ortaya çıktı. Kullanıcıların beğenisiyle karşılaşan ilk görüntülere bakılacak olan, bu yeni kamera oldukça ses getireceğe benziyor.
DSLR kalitesinde görüntü vaat eden L16 adı verilen Light marka kamera piyasaları yerinden sarsmaya geliyor. Daha küçük ebatlarla ilk olarak 2015 yılında kullanıcıların dikkatini çekmeyi başaran kamera, söz konusu tarihten bu yana büyük gelişme kaydetmiş ve Google Ventures’ten 30 milyon dolarlık nakit para puanı almıştı. İddiasını koruyan bu kamera için şimdilerde ise, Light Lumors tarafından da belirtildiği gibi, L16’da bazı küçük tasarım değişiklikleri göze çarpıyor. Örneğin, flaş bölümünün Light logosunun yer aldığı kısmın üstünde 16 lens arasında hareket ettiği görülüyor ve nihayetinde lazer odak yardımcı modülü de hafifçe sağa kaydırılmış durumda. Ayrıca, kamerayı sağ elinize aldığınız varsayılarak, cihazın o kısmına bilek için bir bağlantı yuvası eklenmiş. Buna ek olarak, sağ tarafta yer alan tutma yeri kameranın ana gövdesiyle aynı hizaya oturtulmuş, zira orijinal tasarımda bu kısmın biraz çıkıntılı görünüyor oluşu, önceden kullanıcıları rahatsız etmişti.
Light’ın bu yeni kamerası 1700 dolarlık satış rakamıyla, f / 2.0 beş 28mm modül, f / 2.0’da beş adet 70mm modül ve f / 2.4’de altı adet 150mm modül kullanarak 28mm geniş ve 150mm’e kadar daha sıkı çekimler yapabilmekte. Her biri 52 MP kalitesinde olan fotoğraflar çekebilen L16’nın cihazla birlikte gelen 256 GB’lık dâhili hafızası da bulunuyor.

Light şirketi, cihaz için 14 Temmuz tarihinde ABD merkezli müşterileri için ön sipariş göndermeye başlamayı hedeflediklerini belirtti. Ön sipariş listesinin uzunluğu da göz önüne alınırsa, şirket en kötü ihtimalle 2017 yılı bitmeden ön siparişleri almaya başlayacağının da müjdesini verdi.

Yorum Alanı

WORDPRESS: 0