Tırnak Makası Tehdit Unsuru!

Tırnak Makası Tehdit Unsuru!

Tırnak bakımı hiç şüphesiz ki, kişisel bakımın vazgeçilmez bir parçası. Evde, rahatlıkla bulunabilen ürünlerle kolayca yapılabilecek tırnak bakımı için, özellikle kadınlar çoğu zaman, güzellik salonlarını tercih edebiliyor. Tırnak bakımının güzellik salonlarında yaptırılmasında bir sakınca yok, ancak temizlik ve hijyen kurallarının ihlal edilmediği salonların tercih edilmesi hususunda, uzmanlar özellikle kadınlarımızı uyarıyor. Zira bu tip yerlerde sterilizasyon ve dezenfeksiyon kurallarına uyulmaması halinde, kullanılan aletler, sağlık için birer tehdit unsuru haline gelebiliyor.

Güzellik Salonlarına Dikkat!
Tırnak bakımı hiç kuşkusuz her kadının kişisel bakımının önemli parçası. Tırnak bakımına dair aparat setlerinin satın alınmasıyla, tırnak bakımı evde yapılabildiği gibi, bazı kadınlarımız tarafından profesyonel ellere de bırakılabiliyor. Tırnak bakımının çok daha muazzam bir şekilde yapılmasını arzu eden kadınlar, bunun için profesyonel hizmet veren güzellik salonları tercih edebiliyorlar. Ancak güzellik salonlarında tırnak bakımı için kullanılan aletlerin, her gün yüzlerce kadın tarafından da kullanıldığını unutmamak gerekiyor. Öyle ki, söz konusu güzellik salonlarının, hijyen için gerekli olan sterilizasyon ve dezenfeksiyon kurallarına uymaları büyük önem teşkil ediyor. bu sebeple uzmanlar kadınları, güven duydukları ve temizlik ve hijyen kurallarına uyulduğundan emin oldukları güzellik salonlarını tercih etmeleri konusunda uyarıyorlar.

Hepatit B Virüsü Taşıyabilir!
Uzmanlar tarafından yapılan araştırmalar, daha önceleri, tırnakta yüksek miktarda Hepatit B virüsü taşınabildiği gerçeğini ortaya çıkarmıştı. Hepatit B hastalarının tırnaklarında bulunan virüs miktarı da göz önüne alındığında, bu virüsün kişiden kişiye yayılmasının oldukça kolay olduğu tespit edilmişti. Bu sebeple tırnak bakımında kullanılan manikür ve pedikür aletlerinin söz konusu virüsün yayılmasına büyük oranda kolaylaştırdığını ifade eden uzmanlar, kadınları söz konusu aletlerin tek kullanımlık olanlarının tercih edilmesi konusunda uyarıyor. Tek kullanımlık olmadığı takdirde de, iyi bir şekilde sterilize ve dezenfekte edilmiş ürünlerin tercih edilmesi gerektiğine dikkat çeken uzmanlar, başta güzellik salonları olmak üzere dermokozmetik sektöründe çalışan herkesin bu konuda eğitilmesinin gerekliliğine işaret ediyorlar. Tırnak bakımını evinde gerçekleştirmeyi tercih edenler için de, uzmanların bazı önemli tavsiyeleri var. Kişisel bakım eşyalarının başkalarıyla paylaşılmaması gerektiğini ısrarlar vurgulayan uzmanlar, özellikle ortak kullanılan tırnak makasına dikkat çekiyorlar. Uzmanlar, tırnak makasının ortak kullanımın zorunlu olduğu hallerde, iyice dezenfekte edilmeden kullanılmamasını tavsiye ediyorlar.

Yorum Alanı

WORDPRESS: 0