Turing Phone Yenilendi!

Turing Phone Yenilendi!

Turing Robotics Industries yani daha çok TRI olarak bilinen teknoloji şirketi Turing, yeni bir telefonla piyasaya geri dönmeye hazırlanıyor. Yeni telefonunda “Sir Alan” isimli bir akıllı dijital asistan kullanacağı öğrenilen şirketin, yeni Turing Phone Appassionato’nun üretimi için TCL şirketiyle ortaklık kurduğu bilgisine ulaşıldı.

Aslında kendisini telefon üreticisi olarak adlandıran bir şirket için, pek iyi bir üne sahip değil. Öyle ki, üretilen ilk Turing telefonu “ultra güvenli” sloganıyla yola çıkmış olmasına rağmen, piyasaya çıkış tarihi defalarca ertelenen bir telefon oldu ve cihaz, söylenenin aksine Android yerine Sailfish adı verilen ve pek de yaygın olmayan bir işletim sistemiyle piyasaya sürüldü. Kullanıcılara yaşattığı bu hayal kırıklığını giderme niyetiyle yola çıkan TRI, bu kez Turing Phone Appassionato adını verdiği yeni telefonu için TCL şirketiyle ortaklık kurma yoluna gittiğini açıkladı.

Dünyanın En Sağlamı!
Alcatel ve BlackBerry gibi önemli markalar için ürettiği cihaz parçalarıyla başarısını ispatlamış bir şirket olan TCL ile yapılan anlaşmanın elbette ki TRI için büyük getiriler sağlaması bekleniyor. Zira şimdiye kadar Turing Phone sahiplerinden alınan ilk geri bildirimler cihazın “paha biçilemez” olarak nitelendirilmesine neden oldu.
TRI tarafından daha önceden duyurulan cihazlarda olduğu gibi Turing Phone Appassionato da teknik özellikler açısından, “ileri teknolojili seramik hissi” olarak adlandırılan metal alaşımı Liquidmorphium maddesinden imal edilecek ve bu madde elmas benzeri bir karbon kaplama özelliğine sahip olacak. Ekran için kullanılacak olan ultra güçlü safir cam teknolojisi ise, Apple tarafından iPhone kamera merceklerinde kullanılan ile aynı madde.

Üstün ses özellikleriyle de dikkat çekmesi beklenen Turing Phone Appassionato, her ne kadar bu özellikleriyle ses getirecekmiş gibi dursa da, cihazın ilk örneklerinin gönderildiği incelemeciler cihazdan çok da etkilenmediklerini dile getirdiler. Bu sebeple TRI’nın internet sitesinde “mevcut ön sipariş dönemi sona erdi” ibaresi yer alıyor. Şirketin yeni cihazlar ilgili gelecekte ne gibi adımlar atacağı ise şimdilik belirsizliğini koruyor.

Yorum Alanı

WORDPRESS: 0