Türkiye Referandum’a Kilitlendi!

Türkiye Referandum’a Kilitlendi!

Türkiye’de referanduma bir gün kala büyük hareketlilik yaşanıyor. Yarın gerçekleşecek olan referandumda Evet ya da Hayır oyunu kullanacak bir çok kişinin sandığa gitmesi bekleniyor. Günlerdir herkesin oy vermesi yönünde yapılan çağrılar neticesini verir mi bilinmez fakat her seçim ya da referandum döneminde bu zamana kadar tutulan istatistikler, çok sayıda kişinin oy kullanmadığı yönünde bir bilgisi bizlere aktarıyor.

Yarın gerçekleşecek olan referanduma ise bu kez daha yoğun bir katılım bekleniyor. Seçimlerden daha çok oy kullanılması beklenen referandum için yurt dışında da sandık kurulacağı biliniyor. Bu konuda Almanya’da yaşayan gurbetçiler oylarını kullanabilecek.

Büyük Hareketlilik Yaşanıyor!
Oyların kullanılması yönündeki çağrılar ise sadece televizyon ekranlarından değil. Sosyal medya üzerinden bir çok ünlü ya da fenomen hesap sahipleri referandum da sandığa gitme çağrısı yapılıyor. Ayrıca bugün bir çok evin kapısına giderek “Evet” broşürlerinin dağıtıldığı görüldü. Trafikte de hala evet/hayır propagandası devam ediyor.

Referandum sonuçları ise şimdiden merak ediliyor. Bazı firmalar ve gazete resmi web sayfalarında ise halk tarafından oylamalar, gerçek referandum öncesi yapılmış durumda. Bir çok kaynağın konuya ilişkin anketi farklı sonuçlar yansıtıyor. 16 Nisan sonrasında Türkiye’de önemli kararlar alınabilir.

Yorum Alanı

WORDPRESS: 0