Uyuşturucu Bağımlılarına Mahalle Dayağı!

Uyuşturucu Bağımlılarına Mahalle Dayağı!

Gittikçe yaygınlaşan uyuşturucu kullanımına dair tepkiler bu kez Düzce’den geldi. Düzce’de bir sokak arasında uyuşturucu kullandığı saptanan 4 kişiye ilgili mahalleli kişiler tarafından linç girişiminde bulunuldu. Mahalle sakinlerinin gençleri tarafından dayak atılan 4 bağımlı genç, daha sonra polis ekiplerinin gelmesiyle birlikte götürüldü.

Mahalle Sakinleri Durumdan Şikayetçi!
Türkiye’de sentetik uyuşturucu madde türü olan bonzainin tüketimi gün geçtikçe artıyor. Özellikle gençler arasında oldukça yaygın olan uyuşturucu madde tüketiminin kullanım yaşı, İstanbul’un bazı semtlerinde çocuklara kadar düşmüş durumda. Hal böyle olunca, halktan gelen tepkiler de gecikmiyor. Hükümetten bu yönde ciddi adımlar atılmasını talep eden halk, yaşadıkları çevrede uyuşturucu madde satılmasına ve kullanılmasına da göz açtırmıyor.

Geçtiğimiz Şubat ayında Kırıkkale’de uyuşturucu madde sattığı öğrenilen bir satıcı, çocuklara dahi uyuşturucu sattığı ortaya çıkınca, bölge halkı tarafından linç edilmek istenmişti. Benzer bir olay ise, dün Düzce’de yaşandı. Düzce’nin Çamköy Mahallesi mevkiinde bulunan TOKİ konutlarında vuku bulan olayda, uyuşturucu kullanıldığı fark edilen 4 genç, mahallenin diğer gençleri tarafından tekme tokat dövüldü ve ardından polise teslim edildi.

Önce Dayak Sonra Polise Teslim!
TOKİ konutlarının arka kısmında bulunan ağaçlık ve karanlık bölgede, akşam saatlerinde sohbet eden gençleri fark eden mahalleli, daha sonra gençlerin hareketlerinden şüpheye düştüler. Oldukça yüksek sesle konuşan ve sergiledikleri tuhaf davranışlarla dikkatleri üzerine çeken gençlerin yanına giden mahalleli, gençlerin aslında uyuşturucu kullandığını anladı. Bunun üzerinde harekete geçen mahalleli gençler, uyuşturucu kullanan 4 genci meydan dayağına tuttu. Olay sırasında mahallelinin haber vermesi üzerine bölgeye ulaşan polis ekipleri, linç girişimine engel oldu ve uyuşturucu kullanan 4 genci polis merkezine götürdü. Gözaltına alınan gençlerin üzerlerinin aranması sonucunda, iki gençte 3’er gramlık sentetik uyuşturucu olan bonzai maddesi bulundu.

Yorum Alanı

WORDPRESS: 0