Ver Talisca’yı Al Mata’yı!

Ver Talisca’yı Al Mata’yı!

Beşiktaş dev bir transfer takasına girişti! Manchester United’ın Beşiktaş’ın futbolcusu Talisca ile ilgilenmesi, siyah beyazlı yönetimin planlarını değiştirdi. Benfica’dan 2 yıl kiralık olarak kadrosuna kattığı Talisca’yı kaptırmak istemeyen ve bonservisini almak isteyen siyah beyazlı yönetim, Talisca’nın bonservisi almak yerine farklı bir takas yoluna gitme girişiminde. Hala Benfica’nın futbolcusu olan Talisca için Morinho’nun oyuncuya ilgisinin olduğunu bildirmesi ile birlikte olaylar farklı bir hal aldı. Önümüzdeki sezon da Beşiktaş ile sözleşmesi olan futbolcuyu Morinho gelecek sezon kendi kadrosunda görmek istiyor. Fakat futbolcunun durumundaki karışıklık, her iki kulübe de bedel ödemek zorunda bırakıyor. Bu nedenle Manchester United’ın farklı bir teklif sunduğu iddia edildi.

Mata’yı Gözden Çıkardı!
Manchester United, Beşiktaş’a Talisca karşılığında Juan Mata’nın bonservisini vermeye hazır. Benfica’ya ise bir ücret ödemeyi düşünen M. United, bu şekilde Talisca’yı kadrosuna katmak istiyor. Talisca Beşiktaş’ta mutlu olduğunu belirtmesine rağmen Premier Lig’den gelen teklifi reddedemeyeceği düşünülüyor. Bunun üzerine tüm tarafların anlaşması için zemin arayan Talisca’nın menajeri, futbolcunun gelecek kariyeri açısından bu transferin olumlu sonuçlanmasının planlarını yapıyor.

Teklife siyah beyazlı yönetimin bakışı ise olumlu. 1 Yıl daha anlaşması olmasına rağmen sonraki sezon Benfica tarafından istenecek yüksek bedeli ödemesinin zor olduğunu düşünen Fikret Orman, Talisca’nın boşluğunu daha erken şekilde Mata ile doldurabileceklerini düşünüyor. Mata’nın Manchester United’dan sonra yeni bir sayfa açmak isteyeceği ve Beşiktaş’a faydalı olabileceği düşüncesiyle siyah beyazlı yönetim bu takasa olumlu yanıt vermiş durumda. Detaylar ise Benfica ile United arasındaki bonservis bedeli görüşmelerine kaldı.

Yorum Alanı

WORDPRESS: 0