Whatsapp’a Siri Desteği Eklendi!

Whatsapp’a Siri Desteği Eklendi!

Siri ile Whatsapp birleşirse nasıl olurdu sizce? Bu konuda çok fazla beklentiniz olabilir fakat şuan hepsini karşılayacak kadar olmasa da Whatsapp’a siri entegrasyonu yapıldı. Bu sayede whatsapp uygulamasına gelen mesajları Siri sayesinde okuyabilirsiniz. Siri, size tabiri caizse artık whatsapp uygulamasında da asistanlık yapacak diyebiliriz. Whatsapp için önemli bir yenilik olarak görülüyor.

Whatsapp ile tarafınıza gelen mesajları okumak için Siri’yi çalıştırarak whatsapp bildirimlerini oku demeniz yeterli. Ardından bildirimleri okutarak karşınızdaki kişinin size ne söylediğini sesli olarak duyabileceksiniz.

Peki whatsapp neden böyle bir özellik ekledi dersiniz? Aslında bunun ciddi bir sebebi var. Sadece eğlence amaçlı değil, bazı zaman kullanıcılar için hayati önem taşıyan güncellemelere de yer veren whatsapp, bu entegrasyonu yapmasının nedeni, sürücülerin trafikte whatsapp kullamaya çalışmasi ile ilgili olduğu düşünülüyor. Dünyada en çok kullanılan uygulama olma özelliğini elinde bulunduran whatsapp, trafikte tehlike saçıyor. Çünkü gerek yolda yürürken gerek trafikte araç kullanırken kişilerin mesaj okumaya çalıştığı tespit edildi. Hatta mesaj okuma isteği kazalara da sebebiyet verdiği yönünde bilgiler yok değil.

Bunun üzerine whatsapp yetkilileri duruma el atarak, Siri’ye önemli bir entegrasyon gerçekleştirdi.

Yorum Alanı

WORDPRESS: 0