Yağ Fabrikasında Yangın! 20 İtfaiye Aracı…

Yağ Fabrikasında Yangın! 20 İtfaiye Aracı…

Afyonkarahisar’da gece saatlerinde yangın meydana geldi. Bir yağ fabrikasının alev almasıyla başlayan yangın, geç saatlerde itfaiyeye zor anlar yaşattı. Organize Sanayi Bölgesi olarak bilinen mevkiide çıkan yangın, bölgenin en eski fabrikalarından birinde gerçekleşti. Bilgilere göre yağ fabrikası 48 yıl önce kurulmuş ve faaliyetlerine başlamış.

20 İtfaiye Aracı Müdahale Etti!
Dev fabrikanın alev alması, sanayi bölgesinde olası faciaları da beraberinde getirebilirdi. Fakat çok sayıda itfaiye aracının müdahale ettiği yangın, sabaha karşı kontrol altına alınarak söndürüldü. Uzun süre soğutma çalışması yapılan fabrikada çok büyük maddi hasar meydana geldi. 20 İtfaiye aracı ve çok sayıda itfaiye erinin yer aldığı söndürme işlemlerinde 2 kişi yaralanarak hastaneye tedavi görmesi için sevk edildi. Yaralılarının durumunun ciddi ve ağır olduğu belirtiliyor.

Fabrikadaki söndürme çalışmaları 3 saate yakın bir sürede sona ererken ardından soruşturma başlatıldı. Yangının çıkış nedenine ilişkin konu henüz detaylanmadı. Fakat bilgiler, gaz tanklarından kaynaklı bir problem nedeniyle yangının çıktığını işaret ediyor. Gaz tanklarının etkisinin ise tüm fabrikaya kısa sürede nüfuz etmesi, hasarı büyüttü. Müdahalenin erken yapılması ise büyük bir facianın yaşanmasının önüne geçti.

Yorum Alanı

WORDPRESS: 0