Yaz Geldi Derken Meteoroloji Uyardı!

Yaz Geldi Derken Meteoroloji Uyardı!

Nisan ayının sonlarına doğru yaklaşırken yaz geldi diye mutlu olan vatandaş neye uğradığını şaşırdı. Yurt yeniden yağmur ve kara teslim oldu. Nisan ayı olmasına rağmen hala bazı illerde karın erimemesi, hayatı olumsuz etkiliyor. Yağış ise bir çok ili beklenmedik şekilde yakaladı. Bazı bölgelerde sel baskınlarına neden olan şiddetli yağış, İstanbul, İzmir, Ankara gibi büyük şehirlerde meteorolojinin uyarısına sebep oldu.

İstanbul’da bugün devam edecek olan yağmur, şiddetini öğle saatlerinde arttıracak. Gökgürültülü sağanak yağış için meteoroloji vatandaşlara öönlem alması konusunda uyarı yaptı. İstanbul’da yarın ise hava güneşli olacak. İzmir’de hava kapalı, akşam saatlerinde başlayacak yağmur yarı nda etkisini sürdürecek. Cumartesi günü devam edecek yağmur pazar günü yerini güneşli havaya bırakacak. Ankaralılar ise hafta sonunu yağışlı geçirecek. Başkente cumartesi ve pazar günü de yağmur var.

İç Kesimlerde Kar!
Meteoroloji, yurdun iç kesimlerinde ise kar olacağını duyurdu. Bazı yerlerde hala karın kalkmadığı biliniyor. Şimdi ise karla karışık yağmur bekleniyor. Yurt genelinde sıcaklıklar da düşüş gösteriyor. İstanbul’da hava 10 derece düşerken, Ankara henüz ısınmamış şehirlerden biri. Bir çok ilde önümüzdeki pazartesi gününe kadar sıcaklık düşüş gösterecek. Alınan tahmin raporlarına göre Nisan ayının sonuna kadar değişim sürecek.

Yorum Alanı

WORDPRESS: 0