Youtub’da Gece Modu Sürprizi!

Youtub’da Gece Modu Sürprizi!

İnternet sitelerinin neredeyse tamamında görmeye alışık olduğumuz beyaz temalar için değişikliğe giden sitelerden bir tanesi de YouTube oldu. Dünyanın en beğenilen video izleme ve paylaşım platformu YouTube, Google bünyesinde, kullanıcılara “Dark Mode” adını verdiği bir karanlık tema hizmeti sunmaya hazırlanıyor. Şimdilerde karanlık modun deneme sürümü yayınlandı, ancak şirket gelen tepkilere göre, “dark mode” seçeneğini kalıcı olarak aktif hale getirebilir.

Gece Modu ile Siyah Arkaplan!
Dünyanın en popüler video izleme ve paylaşım platformu YouTube, yepyeni bir uygulama ile kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Yayınlayıcı Google tarafından başlatılan uygulama ile YouTube’un da yakın zamanda çehresi değişebilir. Zira alışılanın aksine, son zamanlarda YouTube’ta “dark mode” adın verilen koyu renk bir temaya geçiş çalışmaları yürütülüyor ve şimdilerde deneme aşamasında olan bu uygulama ile YouTube bambaşka bir görüntüye kavuşabilir. Bilindiği üzere internet sitelerinin tamamı beyaz tema üzerine kurulu. Ancak son yıllarda farklı renkteki temalar da ciddi oranda talep görmeye başladı. Bu temalardan en dikkat çekeni ise kuşkusuz ki beyaz temalarla tam bir zıtlık içinde olan koyu renk temalar.

Google da bünyesinde bazı sitelerde koyu renk temalara geçişi olanaklı kılmaya başladı. Bunlardan en dikkat çekeni ise hiç kuşkusuz ki YouTube için olacak. Zira şimdilerde deneme aşamasında olan ve “dark mode” adı verilen yeni renk seçeneğiyle YouTube’un kısa süre içinde karanlıklara gömüleceği düşünülüyor. Uygulamanın geliştirilmiş aşamasında ise, kullanıcılara YouTube sayfalarını renk temaları üzerinden kişiselleştirme imkânı verilecek ve bu sayede kullanıcılar indirdikleri stil paketleriyle YouTube sayfalarını istedikleri gibi renklendirebilecek.

Yorum Alanı

WORDPRESS: 0