Yurt Geneli Yağmura Teslim Oldu!

Yurt Geneli Yağmura Teslim Oldu!

Yaz geldi derken İstanbul’da başlayan sağanak yağış, etkisini arttırıyor. Meteoroloji tarafından yapılan açıklamaya göre, İstanbul’da ve yurt genelinde yağışlı hava etkisi, yarın öğle saatlerinde kadar devam edecek.

Bir süredir yurt genelinde etkili olan sıcak hava koşulları, dün gece saatlerinden itibaren yerini çok bulutlu ve sağanak yağışlı bir havaya bıraktı. Özellikle İstanbul’da etkili olduğu gözlenen sağanak yağış gece saatlerinde başladı. Bulutlu bir güne uyanan İstanbullular, erken saatlerde işlerine gitmek için yola çıktıklarında şemsiyeleriyle yağan yağmurdan korunmaya çalıştı. Trafik ekipleri tarafından araç sürücülerinin kaygan ve ıslak zemine karşı ışıklı trafik tabelalarıyla uyarıldığı ilde, hava sıcaklığının bugün için en yüksek 16 derece olması bekleniyor.

Yurt Genelinde yağış!
Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü tarafından dün yapılan uyarıda da, İstanbul’da başlayacak sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışın bu sabah saatlerinden itibaren kuvvetli bir şekilde etkili olacağı belirtilmişti. Bu sebeple, Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, vatandaşlara, yaşanması muhtemel su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalara karşı uyarılarda bulundu.
Yapılan açıklamaya göre İstanbul’da günün en yüksek sıcaklığının, 16 derece olması bekleniyor. Yapılan tahminlere göre, yarın öğle saatlerinde bulutların dağılacağı İstanbul semalarında, bir süre yağış görülmeyecek ve en yüksek sıcaklık 20 derece olacak. Ancak Perşembe, Cuma ve Cumartesi günlerinde yağmurun İstanbul’a tekrar gelmesi bekleniyor. İstanbul’da Perşembe günü 23 dereceye kadar çıkan sıcaklık, yağışın ve rüzgârın etkisiyle Cumartesi günü 12 dereceye kadar düşecek.

Yorum Alanı

WORDPRESS: 0